Stránky zabývající se Jógou a krásou ženy.

S novým rokem ranním ptáčetem

restokefire_web.jpg
Jste ranní ptáče?Znáte to,ráno zvoní budík a nám se z vyhřáté postýlky nechce.Ale ruku na srdce,když se nám podaří vstát brzy máme lepší den,lepší náladu a jako kouzlem se nám vše daří.Čím to?

I já jsem kdysi byla spáč.Ale pak jsem si někde přečetla,že vstávat ráno o hodinu dřív celý týden,mám hned 7h navíc.
Jak prosté že?Nepíšu tento článek pro to,abych vás do něčeho nutila.Co je dobré pro jednoho,pro ostatní být nemusí.
Berte to jen jako malý návod jak si zpříjemnit vstávání.

Jde o to udělat si ze vstávání příjemný rituál.Tak jdeme na to?
Od zítřka budete vidět ráno v jiném světle!

Návod jak vstávám já.
1. Předběhnout slunce: Vstaňte 20minut před východem slunce,má to svůj důvod.V tuto dobu je vlna energie ve vzduchu nejsilnější a vy budete touto energií přímo nabití.Ideální je vyjít ven nebo si alespoň otevřít okno a zůstat chvíli meditovat.
2. Aktivace zažívání: Vypijte sklenici vlažné vody s plátkem citronu.Vlažná voda vám rozpohybuje střeva a citron dodá vitamíny.
3. Čištění pleti: Celý den je naše pleť vystavena různým změnám a znečištění,proto je důležité se o ni hned ráno postarat.Teď si budu trochu protiřečit.Jistě si vzpomenete jak jsem vás nabádala k důkladnému čištění ráno?Ano můžete v tom pokračovat není to špatně.Já,ale hlavně v zimě doporučuji pleť otužovat ledovou ne studenou vodou – pouze vodou nic víc.Do dlaní si naberte ledovou vodu a přiložte na obličej tak,aby jste měli ponořený nos.Nezapomeňte zadržet dech (ne jako moje mamka) Celé zopakujte 7x i to má důvod,podle Ajurvédy to má co dělat s čakramy,ale o tom až příště.Nakonec nezapomeňte obličej otřít froté ručníkem a nebojte se přitlačit,pleť se krásně prokrví,ale prosím vás s citem,ať si neuděláte na tvářích díry s citem milé dámy!Samozřejmě než půjdete kamkoliv naneste hydratační krém!
4. Čištění zubů: Jak si máte čistit zuby všichni víme o tom psát nebudu.Přikládám jen malou změnu.Po vyčištění zubů vypláchněte ústa teplým olivovým olejem,napomáhat stahovat dásně a dezinfikuje.Při čištění nezapomeňte na jazyk,po noci je na něm spousta bakterií.
5. Jdeme si zaplavat: Pokud jste zastánci ranní koupele nebo sprchy směle do toho.Po koupeli si naneste jakýkoliv masážní olej na prsteníček a masírujte bod na čele takzvané třetí oko.Netlačte příliš,asi 11x po směru hodinových ručiček.Dýchejte klidně.
6. Cvičení: Žádné aerobní bláznění se nekoná.Dáme si pouze pozdrav slunci.
7. Snídaně: Snídaně je nejdůležitější jídlo dne a neměli bychom na ní zapomínat.Dopřejeme si ji hoodně bohatou.Co k snídani dnes nechám na vás.Co snídat si povíme jindy.

Budu moc ráda když mi sdělíte jestli jste vyzkoušeli a jaké to bylo,Věra.
15.01.2015 17:26:49
vera.pochobradska
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one